Steam’de Haftanın En Çok Satanları: CS:GO Yine Tahtında Değil

Steam verileri tüm dünyadaki oyuncuların geçtiğimiz hafta neler oynadığını gözler önüne seriyor. Baldur’s Gate 3’ün bomba gibi çıkışının üzerinden biraz da vakit geçmişken gelin liste nasıl şekillenmiş birlikte bir göz atalım.

1. Hep CS:GO’nun oturmasına alıştığımız tahtta bir kez daha Baldur’s Gate 3 var.

CS2 çıkana kadar CS:GO’nun tahtı koruyacağına neredeyse şüphe bile duyulmazken Baldur’s Gate 3 oyun dünyasında tozu dumana katarak geldi ve pek çok ülkenin yanında globalde de birinciliği kaptı. Neredeyse benzeri görülmemiş bir rol yapma deneyimi sunan Baldur’s Gate 3 bu liderliği ne kadar daha sürdürecek göreceğiz.

2. Vedalaşmak için gün saydığımız CS:GO da geçtiğimiz haftaki yerini koruyor.

Source 2’nin gücünü arkasına alarak gelecek olan Counter-Strike 2 için artık günleri sayıyoruz. Valve tarafından henüz resmi bir çıkış tarihi belirtilmemiş olsa da herhangi bir erteleme olmaması halinde 2023’ün yaz aylarında geleceği söylenmiş olan CS2 neler sunacak hep birlikte göreceğiz.

3. Apex Legends bu haftanın yükselişteki oyunlarından.

Geçtiğimiz haftaya göre iki sıra birden yükselerek ilk 3 içerisine adını yazdırmayı başarmış olan Apex Legends ülkemizde de dünyada olduğu gibi popüler. Özellikle hızlı oynanışı ile oyuncuların dikkatini çeken yapım Steam’de geçtiğimiz haftanın en popüler battle royale oyunlarından.

4. İpi göğüsleyen bir diğer battle royale oyunu da PUBG: Battlegrounds

Geçtiğimiz haftaya göre 7 sıra birden yükselerek türdeşi Apex Legends’ın hemen arkasına konumlanan PUBG: Battlegrounds oynaması ücretsiz modele geçtikten sonra kullanıcı sayısını ciddi bir biçimde arttırmayı başarmıştı.

5. İlk beşteki bir diğer battle royale oyunu ise Naraka: Bladepoint.

Bu haftanın ilk beşine battle royale oyunlar damgasını vurdu desek yanlış olmaz. Yakın bir zamanda tamamen ücretsiz olmuş olan oyun uzak doğu esintileri ve yakın dövüşe odaklanan tarzı ile rakiplerinden ayrılıp dikkat çekmeyi başarıyor.

Listenin geri kalanı ise şöyle:

  • Steam Deck

  • Starfield

  • Call of Duty

  • Remnant 2

  • Yu-Gi-Oh! Master Duel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir