CHP ile İttifakı reddeden Akşener ilk toplantıda İmamoğlu’na yüklendi!

  •    HABER7

Geçtiğimiz gün CHP’nin 31 Mart yerel seçimler için ittifak önerisini görüşmek üzere toplanan İYİ Parti Genel İdare Kurulu’nda yapılan gizli oylamada, 14’e karşı 35 oyla CHP’nin seçim için sunduğu işbirliği önerisi reddedildi. İYİ Parti’nin seçime “Hür ve müstakil” girme kararının ardından ilk grup toplantısında ne söyleyeceği merak ediliyordu. Akşener ilk grup toplantısında CHP’li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu‘nu eleştirdi.

ULAŞIM HİZMETLERİ BAŞARILI DEĞİL

CHP ile İttifakın reddedilmesinin ardından TBMM’de düzenlenen ilk grup toplantısında konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, geçtiğimiz gün katıldığı bir televizyon programında İETT’deki sözde başarısından bahseden CHP’li Ekrem İmamoğlu’nu isim vermeden eleştirdi. Belediyelerin en önemli görevlerinden birinin nüfus yoğunluğu arttıkça ulaşım hizmetini sağlamak olduğunu belirten Akşener, “Ülkemizde, özellikle de büyükşehirlerimizde ulaşım hizmetlerinin başarısından söz etmek malesef pek de mümkün değil.” dedi. 

İMAMOĞLU NE DEMİŞTİ?

Fox TV’de İlker Karagöz ile Çalar Saat programına katılan İmamoğlu kendi dönemlerinde İETT’deki arıza sayısında düşüş olduğunu iddia etmişti. İmamoğlu, 2019’dan bu yana olan dönemi kast ederek yolcu sayısının artmış olmasına rağmen arıza sayılarında düşüş olduğunu belirterek “Arıza sayısında oranında bile inanılmaz bir düşüş yaşattık aslında.” ifadelerini kullanmıştı. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir