Ukrayna’dan Putin kızdıracak saldırı! Kritik köprüleri füzelerle vurdular

Ukrayna, Rusya‘nın önemli iletişim güzergahlarından olan Kırım‘a giden Çongar Köprüsü ile Herson bölgesindeki Geniçersk Köprüsü’nü füzelerle vurdu. Rusya‘nın işgali altındaki Herson’un Valisi Vladimir Saldo yaptığı açıklamada, “Kiev rejimi teröristleri toplamda 12 füze fırlattı. Bu füzelerin 9’u hava savunma sistemlerimiz tarafından imha edildi. Saldırıda 1 kişi yaralandı” dedi.

UKRAYNA’DAN İKİ KÖPRÜYE FÜZELİ SALDIRI

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş devam ederken, Kiev saldırılarını artırdı. Ukrayna ordusu, iki köprüyü füzelerle vurdu.

HERSON’U KIRIM’A BAĞLAYAN KÖPRÜ VURULDU

Rusya‘nın işgali altındaki Herson’un Valisi Vladimir Saldo, Ukrayna ordusunun Storm Shadow füzeleri ile Herson’u Kırım‘a bağlayan Çongar Köprüsü’nü vurduğunu öne sürdü. Saldo, köprünün hasar görmesi nedeniyle Kırım‘a ulaşımın Chaplinka ve Armyansk kentleri üzerinden devam ettiğini duyurdu.

“KİEV REJİMİ 12 FÜZE FIRLATTI”

Ukrayna’nın Genichesk kentini Azak Denizi kıyısındaki Arabat Spit’e bağlayan bir köprüyü daha vurduğunu aktaran Saldo, “Kiev rejimi teröristleri toplamda 12 füze fırlattı. Bu füzelerin 9’u hava savunma sistemlerimiz tarafından imha edildi. Saldırıda 1 kişi yaralandı” ifadelerini kullanarak, köprünün yanından geçen bir doğal gaz boru hattının zarar görmesi nedeniyle 20 bin kişinin doğalgazsız kaldığını da ekledi.

GENİÇERSK KÖPRÜSÜ DE VURULDU

Ukrayna Silahlı Kuvvetleri de yaptıkları açıklamada, Çongar’ın yanı sıra Herson bölgesindeki Geniçersk Köprüsü’nü de vurduklarını duyurdu. Açıklamada, “Saat 15.00 sularında savunma kuvvetleri, işgalcilerin önemli iletişim güzergahları olan Çongar ve Geniçersk köprülerini vurdu.” ifadesi kullanıldı. Öte yandan Rusya ile Kırım‘ı birbirine bağlayan Kırım Köprüsü, son bir yılda iki kez saldırıya uğramıştı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Dünya

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir