Bahadır Özgür: Bilal Erdoğan’ın kamuoyunda fazla bilinmeyen “gizemli” arkadaşlarından birinin kariyer akışı böyle işte

Birgün gazetesi yazarı Bahadır Özgür, Bilal Erdoğan‘ın yakın arkadaşı Hakan Kazancı ile ortak olan Murat Teksöz‘ün asker kaçağı olduğu yıllarda küçük bir şirket kurup bedelli askerlik yapana kadar oturum izni kullandığını belirterek, “1 yıllık kayyum danışmanlığının ardından aniden muteber bir ‘iş insanı’ olarak KKTC’de çıktı karşımıza. Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile boy boy fotoğraflar veriyor, bakanlarla basın toplantıları düzenliyor, pandemide dijital aşı sistemi ihalesini alıyor, tapuların dijitale geçirilmesi projesini üstleniyordu… Oysa görünenin ardındaki gerçek, giderek farklılaşıyordu. Kumarhanelere heves etmişti. Onu bambaşka bir yola sürükleyen de bu oldu” diye yazdı.

Ağustos 2022’de hakkında KKTC’de deport kararı bulunan Murat Teksöz’ün Sarallar suç örgütüyle bağlantılı olmakla suçlandığını kaydeden Özgür, “Sarallar’ın karıştığı iki olayda adı geçiyor. İlki; KKTC’nin kara para baronu Halil Falyalı ile öldürülmeden bir hafta önce, Sarallar’dan Orhan ve Fatih isimli iki kişiyle beraber, Girne Marina’daki ofisinde 2 saat görüştüğü bilgisi. İkinci olay ise yine Sarallar’ın, halen Türkiye’de yasadışı bahisten tutuklu Veysel Şahin’in kardeşi Murat Şahin’i otelinde tehdit ettiği söylenen baskın. Bu arada önemli bir başka iddia da İstanbul’da düzenlenen Sarallar operasyonunda yakalanamayan Alaattin Saral’ın o esnada Murat Teksöz’ün yanında olduğu.

Bilal Erdoğan’ın kamuoyunda fazla bilinmeyen ‘gizemli’ arkadaşlarından birinin kariyer akışı böyle işte. “En iyi ortaklık, suç ortaklığıdır” diye çıkılan yolda, suyun başını tutanlarla aparatların kaderi aynı olmuyor kuşkusuz. Bu hikayenin sonunu da merakla bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Yazının tamamı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir