Aksiyon ve İntikamın Merkezinde Yer Alan Güçlü Kadınları Anlatan Filmler

Kadın karakterlerin ön planda olduğu filmlerin kalbimizdeki yeri her zaman başka. Özellikle intikam almak için aksiyondan asla kaçınmayan kadın karakterlerin yer aldığı filmlerin seyir zevki bambaşka oluyor. Eğer siz de bu tarz filmlerden hoşlanıyorsanız, bu liste çok hoşunuza gidecek!

1. Yes, Madam! (1985)

 • IMDb: 6,6

Özet: İki şanssız hırsız, az önce öldürülen bir adamın otel odasına girer ve bir üçlü patron tarafından aranan gizli bir mikrofilmle pasaportunu çalar. Bunun üzerine iki kadın polis davayı devralır.

Oyuncular: Michelle Yeoh, John Sham

Yönetmen: Corey Yuen

2. Faster, Pussycat! Kill! Kill! (1965)

 • IMDb: 6,6

Özet: Genç bir kızı rehin tutan üç dansçı, çölde iki oğluyla birlikte yaşayan sakat yaşlı bir adama rastlar. Ortalıkta bir miktar nakit sakladığını öğrenen kadınlar, onun için planlar yapmaya başlar.

Oyuncular: Tura Satana, Lori Williams

Yönetmen: Rus Meyer

3. Aliens (1986)

 • IMDb: 8,4

Özet: Nostromo olayından on yıllar sonra hayatta kalan Ellen Ripley, dünyayı şekillendiren bir koloniyle yeniden bağlantı kurması için gönderilir, ancak kendisini Uzaylı Kraliçe ve onun yavrularıyla savaşırken bulur.

Oyuncular: Sigourney Weaver, Carrie Henn

Yönetmen: James Cameron

4. Kill Bill: Vol. 1 (2003)

 • IMDb: 8,2

Özet: Dört yıllık bir komadan uyanan eski bir suikastçı, kendisine ihanet eden suikastçılar ekibinden intikam almaya karar verir. Şimdi harekete geçmelidir.

Oyuncular: Uma Thurman, Daryl Hannah

Yönetmen: Quentin Tarantino

5. The Long Kiss Goodnight (1996)

 • IMDb: 6,8

Özet: Samantha Caine, kızıyla birlikte küçük bir kasabada yaşar. Sekiz yıl önce, iki aylık hamile, geçmişine veya kim olduğuna dair hiçbir hatırası olmadan yakındaki bir nehirden çıkar. Ancak, geçmişini öğrenmeye kararlıdır.

Oyuncular: Geena Davis, Samuel L. Jackson

Yönetmen: Renny Harlin

6. Coffy (1973)

 • IMDb: 6,8

Özet: Seksi bir siyahi hemşire, kız kardeşi onların son kurbanı olduktan sonra şehir içi uyuşturucu satıcılarına karşı adaleti kendi elleriyle yerine getirir.

Oyuncular: Pam Grier, Robert DoQui

Yönetmen: Jack Hill

7. Foxy Brown (1974)

 • IMDb: 6,5

Özet: Şehvetli bir kadın, erkek arkadaşını öldüren gangsterlerden intikam almak için birinci sınıf bir fahişe olarak işe girer.

Oyuncular: Pam Grier, Antonio Fargas

Yönetmen: Jack Hill

8. Run Lola Run (1998)

 • IMDb: 7,7

Özet: Başarısız bir para teslimatından sonra, Lola’nın 100.000 Alman Markı bulmak için 20 dakikası vardır.

Oyuncular: Franka Potente, Moritz Bleibtreu

Yönetmen: Tom Tykwer

9. Atomic Blonde (2017)

 • IMDb: 6,7

Özet: Gizli bir MI6 ajanı, Soğuk Savaş sırasında bir ajan arkadaşının öldürülmesini araştırmak ve çifte ajanların kayıp listesini kurtarmak için Berlin’e gönderilir.

Oyuncular: Charlize Theron, James McAvoy

Yönetmen: David Leitch

10. Death Proof (2007)

 • IMDb: 7,0

Özet: İki ayrı şehvetli kadın grubu, ölümcül planlarını gerçekleştirmek için ‘ölüm geçirmez’ arabalarını kullanan yaralı bir dublör tarafından farklı zamanlarda takip edilir.

Oyuncular: Kurt Russell, Zoe Bell

Yönetmen: Quentin Tarantino

11. Anna (2019)

 • IMDb: 6,6

Özet: Anna Poliatova’nın çarpıcı güzelliğinin altında, dünyanın en korkulan hükümet suikastçılarından biri olmak için onun silinmez gücünü ve becerisini açığa çıkaracak bir sır yatıyor.

Oyuncular: Sasha Luss, Luke Evans

Yönetmen: Luc Besson

12. G.I. Jane (1997)

 • IMDb: 6,0

Özet: Bir kadın Senatör, bir kadını herkesin başarısız olmasını beklediği Keşif Timi eğitimine kaydetmeyi başarır. Şimdi herkesin düşüncesinin aksine başarılı olmak zorundadır.

Oyuncular: Demi Moore, Viggo Mortensen

Yönetmen: Ridley Scott

13. Revenge (2017)

 • IMDb: 6,4

Özet: Jen tecavüze uğrar. Öldüğü sanılan genç kadının bedeni çöle bırakılır. Çölde birden kendisine gelen ve yaşananları hatırlayan Jen, intikam almak için harekete geçer. 

Oyuncular: Kevin Janssens, Vincent Colombe

Yönetmen: Coralie Fargeat

14. Savage Streets (1984)

 • IMDb: 6,2

Özet: Genç bir kadın, engelli kız kardeşine tecavüz eden ve en iyi arkadaşını öldüren bir grup vahşi hayduttan intikam almak için harekete geçer.

Oyuncular: Linda Blair, John Vernon

Yönetmen: Danny Steinmann, Tom DeSimone

15. Lucy (2014)

 • IMDb: 6,4

Özet: Yanlışlıkla karanlık bir anlaşmaya bulaşan bir kadın, kendisini tutsak edenlerin durumunu tersine çevirir ve insan mantığının ötesinde evrimleşmiş acımasız bir savaşçıya dönüşür.

Oyuncular: Scarlett Johansson, Morgan Freeman

Yönetmen: Luc Besson

16. Gone Girl (2014)

 • IMDb: 8,1

Özet: Karısının ortadan kaybolması yoğun bir medya sirkinin odak noktası haline gelen bir adam, masum olmadığından şüphelenildiğinde tüm dikkatlerin üzerine çevrildiğini görür.

Oyuncular: Rosamund Pike, Ben Affleck

Yönetmen: David Fincher

17. The Brave One (2007)

 • IMDb: 6,7

Özet: Nişanlısını öldüren ve onu komada bırakan acımasız bir saldırının ardından duygusal olarak toparlanmaya çalışan bir radyocu, faillere karşı New York’ta bir intikam arayışına başlar.

Oyuncular: Jodie Foster, Terence Howard

Yönetmen: Neil Jordan

18. Ms. 45 (1981)

 • IMDb: 6,8

Özet: Çekingen ve dilsiz bir terzi, bir günde iki kez saldırıya ve tecavüze uğradıktan sonra delirir. Şimdi New York sokaklarında zorba erkekleri avlayacaktır.

Oyuncular: Zoe Lund, Albert Sinkys

Yönetmen: Abel Ferrara

19. Chicago (2002)

 • IMDb: 7,2

Özet: İki idam mahkumu, tanınmak, ünlü olmak ve kalitesiz bir avukatın dikkatini çekmek için sürekli çekişirken şiddetli bir rekabet geliştirir.

Oyuncular: Catherine Zeta-Jones, Renee Zellweger

Yönetmen: Rob Marshall

20. Hard Candy (2005)

 • IMDb: 7,0

Özet: 14 yaşındaki Hayley, internette 30’lu yaşlardaki Jeff’le tanışır ve ikili aralarındaki yaş farkına rağmen buluşurlar. Jeff şanslı bir gününde olduğunu düşünürken Hayley’in çok daha farklı planları vardır.

Oyuncular: Elliot Page, Patrick Wilson

Yönetmen: David Slade

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*